Rytuał okadzania – jak go wykonać samemu?

0
450
rytuał oczyszczania, palo santo
fot. pexels.com

Rytuał okadzania – jak go wykonać samemu?

rytuał okadzania, palo santo
fot. pexels.com

Równowaga pomiędzy rozwój duchowy i praca nad własną psychiką a dbaniem o fizyczność jest bardzo ważna. Ostatni rok, w tym przymusowa izolacja sprzyjał eksperymentom z medytacją, oddychaniem, poznawaniem swojego umysłu i odkrywaniem duchowości.  Jeśli czujesz, że ostatnio jesteś rozproszona, oszołomiona, zapominasz o ważnych sprawach lub gubisz rzeczy, od rana jesteś zmęczona, przytłoczona i smutna – bez wyraźnego powodu  – być może potrzebujesz symbolicznego oczyszczenia energii. Idealną opcją jest wyjście w naturę, pochodzenie boso, poczucie wiatru na nagiej skórze, wejście do wody. Ale co zrobić, jeśli jest zima i te praktyki są w tej chwili trudne do wykonania? Pora na rytuał okadzania!

Rytuał okadzania – jak oczyścić się ze złej energii?

Jednym ze sposobów oczyszczania energii jest rytuał okadzania. Używa się do tego różnych ziół. Najpopularniejsze z nich to biała szałwia, czarna szałwia, cedr, Palo Santo, niebieska szałwia, szałwia pustynna, lawenda, liście laurowe czy rozmaryn.

Rytuał okadzania zacznij od odmówienia krótkiej modlitwy lub wyrażenie życzenia, intencji. Oczyść umysł i poproś o to, co jest ci potrzebne. Zanim zaczniesz okadzać mieszkanie zrób sobie ciepłą kąpiel z dużą ilością soli. Najlepsza będzie tu sól różowa, sól Epsom lub sól z Morza Martwego. Oddaj wodzie to co negatywne i poproś o to czego ci brakuje. Po kąpieli zacznij rytuał okadzania od siebie – zaczynając od stóp, w górę do głowy, i z powrotem. Następnie obejdź cały dom, zajrzyj do każdego pomieszczenia i każdego kąta. Zwracaj uwagę na ciemne miejsca, takie jak narożniki i miejsca o dużym natężeniu ruchu (jak drzwi). Pozwól oczyszczającemu dymowi wniknąć głęboko, proś o to, co jest ci potrzebne, uwolnij to co już ci nie służy. Poświęć na to tyle czasu, ile potrzebujesz.

Dodatkowo rytuał okadzania powinniśmy zawsze przeprowadzać, kiedy wprowadzamy się do nowego miejsca, by uwolnić je od negatywnej energii po poprzednich lokatorach. Rytuał okadzania przeprowadzamy zawsze w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, a na końcu wietrzymy całe pomieszczenie, usuwając w ten sposób zebraną przez szałwię ciężką energię.

Rytuał okadzania – jakie zioła używać?

rytuał okadzania, oczyszczanie
fot. pexels.com

Wybierz ziele, którego zapach lubisz lub sięgnij po nie intuicyjnie i rozkoszuj się dobrym dymem, który przegna to, co złe, a przyciągnie to, co dobre.

Biała szałwia

czyli klasyka oczyszczania energii, popularna wśród rdzennych Amerykanów. Dym z szałwii używany jest do oczyszczania, błogosławieństwa i uzdrawiania, usuwania negatywnych emocji z przedmiotu, przestrzeni lub osoby. Chroni też przed wampirami energetycznymi, odcina również istniejące połączenia.

Cedr

ma przepiękny drzewny i świeży zapach i w dawnych czasach stosowany był w rytuałach przyciągających dostatek oraz w magii miłosnej. Cedr nadaje się idealnie do ochrony, oczyszczania, a dodatkowo, jego energia czyni nas bardziej wytrzymałymi na życiowe próby.

Lawenda

może być palona czysta, można mieszać ją z szałwią. Odpręża, pozwala zasnąć, zrzucić troski i oczywiście: oczyszcza.

Czarna szałwia

to mały, bardzo aromatyczny, wiecznie zielony krzew rosnący miedzy innymi w Kalifornii. Uważa się, że ma moc przywoływania proroczych snów i wizji, ale używa się jej także do oczyszczania przestrzeni (także z bakterii i brzydkich zapachów).

Yerba Santa

inaczej „święte zioło” – to słodko pachnąca roślina używana kiedyś przez Indian Chumash. Może być stosowane ze względu na właściwości lecznicze, a także do usuwania negatywnej energii z domu i ciała. Pomaga przezwyciężyć smutek i ukoić złamane serce.

Rozmaryn

to roślina o długiej historii stosowania w kadzidłach. Pobudza i ożywia zarówno umysł, jak i ciało, poprawia nastrój.

Blue Sage (błękitna szałwia)

to wytrzymały krzew, którego nazwa pochodzi od obfitych niebieskich kwiatów, ale jego liście mają również niebieski odcień. Jest świetną alternatywą dla białej szałwii, znana jest jako „szałwia babci”. Ma orzeźwiający, niemal miętowy zapach. Stosowana jest do uzdrawiania, oczyszczania i błogosławieństw. Doskonale udrażnia drogi oddechowe.

Palo Santo czyli Święte drzewo

Jego sława sięga czasów Inków, którzy używali go w swoich ceremoniach uzdrawiania, wróżenia i oczyszczania. Drewno ma bardzo wyjątkowy zapach: nieco orzechowy, cytrusowy i sosnowy jednocześnie. Doskonale koi i relaksuje. Niestety, nadmierna eksploatacja i korzystanie z Palo Santo wbrew zasadom i na masową skalę – ścinanie żywych drzew zamiast czekać, aż umrą w sposób naturalny – sprawiło, że światowe zasoby Palo Santo drastycznie się zmniejszyły. I jeśli ludzie się nie opamiętają – wkrótce, to święte drzewo stanie się jedynie legendą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here