Minimalizm kosmetyczny – jak go wprowadzić

0
532
minimalizm kosmetyczny, minimalizm
fot. pexels.com

Minimalizm kosmetyczny – jak go wprowadzić

O filozofii minimalizmu w życiu codziennym słyszeliśmy już nie raz. Może on dotyczyć każdej sfery życia. Minimalizm wydaje się być dziś skutecznym lekarstwem na przesyt, konsumpcjonizm, nadmiar bodźców. Porządkuje, skreśla rzeczy, bez których, jak się okazuje można żyć. Minimalizm niejednokrotnie udowadnia że dzięki niemu nie tylko nasze życie może stać się lepsze, ale nasza planeta też może na tym zyskać. Pierwszym krokiem, tym najbardziej widocznym jest minimalizm kosmetyczny.

Minimalizm kosmetyczny – zasady

Mniej znaczy więcej

To jedna z zasad minimalizmu kosmetycznego. Skóra ma dosyć nadmiaru nowości kosmetycznych, które lądują w łazience po każdej wizycie w drogerii. Jak się okazuje ograniczanie liczby kosmetyków, jest rewelacyjne dla skóry. Minimalizm kosmetyczny może zatem pomóc również poprawić kondycję naszej skóry.

minimalizm kosmetyczny, minimalizm, less waste
fot. pexels.com

Poznaj swoje potrzeby i wdroż skip care.

A może czas na słuchanie swojej skóry, a nie kompulsywne dobieranie kosmetyków? Czas poznać potrzeby swojej skóry i rozpisać minimalistyczny plan pielęgnacji.

Przemyślana pielęgnacja, dostosowana do potrzeb naszej skóry wymaga niespiesznej obserwacji, konsekwencji, cierpliwości i umiejętności nieulegania kolejnym nowościom pojawiającym się na rynku. To pierwszy krok ku skip care – minimum kosmetyków, maksimum skuteczności.

Minimalizm kosmetyczny ma być łatwy i kreatywny

Oczywiście należy pamiętać, że zmiany nie są złe i nowości kosmetyczne również nie są złe. Najważniejsze jednak są świadome wybory, stawianie na jakość, a nie na ilość. Zwracaj uwagę na skład produktów. Poznaj potrzeby swojej skóry i dobieraj kosmetyki, które jej służą.

Minimalizm pozwala zachować świeżość kosmetyków

Mniejsza liczba produktów pozwoli Ci kontrolować datę ważności. Jesteś pewna, że zużyjesz kosmetyk w przed datą utraty przydatności. Tak popularna już od kilku lat metoda denkajest tutaj Najlepszym scenariuszem gwarantującym utrzymanie świeżości posiadanych kosmetyków. Ogranicz zakupy a po nowy kosmetyk sięgnij dopiero po zużyciu w całości tego aktualnie używanego.

Nie kupuj na zapas

Kto nie traci głowy kiedy widzi cenę lżejszą o 50%? Być może warto czasem ją stracić, jeśli produkt masz szanse sprawnie zużyć. Żel pod prysznic lub mydło, którego używasz często ma szanse zostać wykorzystane przed upływem terminu ważności. Uleganie jednak pokusom w przypadku kosmetyków kolorowych, lub tych których nie używamy na codzień nie jest rozsądnym wyjściem.

Minimalizm kosmetyczny pozwala również dbać środowisko naturalne i zwraca uwagę na ideę cruelty-free

Jeśli dodatkowo zależy ci na uczciwości w kosmetyce, cenisz dbałość o środowisko naturalne, żyjesz w duchu ideii less wastelub zero waste, chcesz mieć pewność, że to, co oferujesz ciału nie zostało stworzone kosztem cierpienia istot żywych, to minimalizm kosmetyczny będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

Minimalizm kosmetyczny oszczędza nie tylko finanse, ale też czas

Ograniczenie zakupów i zużywanie produktów do końca uchroni cię przed koniecznością wyrzucania przeterminowanych kosmetyków, gromadzenia zapasów, które zabierają nam pieniądze i czas. Zaoszczędzisz wiele minut nie musząc porządkować i układać sterty słoiczków i pudełek w łazienkowych szafkach. Co więcej, jeśli wybrany przez Ciebie kosmetyk zastąpić 2 inne, sam czas na aplikację specyfiku skróci się i będziesz mogła poświęcić go na inne cenne rzeczy.

minimalizm kosmetyczny, minimalizm
fot. pexels.com

Możesz dać sobie więcej przestrzeni dzięki minimalizmowi na swojej kosmetycznej półce

Uporządkowane kosmetyki oraz mała ich ilość w kosmetyczce pozwala zaoszczędzić wiele czasu i nerwów. Czy codziennie rano szukać jakiegoś koloru szminki zamiast po prostu nałożyć swój ulubiony, ten w którym czujesz się najlepiej? Minimalizm kosmetyczny pozwoli Ci uporządkować przestrzeń wokół Ciebie i zaoszczędzi dużo czasu i nerwów.

Szukaj dobrych jakościowo kosmetyków, wszechstronnych i wielowymiarowych

Możesz kupić jeden kosmetyk spełniający 2 lub nawet 3 funkcje! Skóra nie straci na tym nic, jeśli kosmetyki będą faktycznie zaprojektowane jako uniwersalne i będą zawierały bogactwo składników, składy wielowymiarowe, uzupełniające się, działające synergistycznie. Skóra podziękuje Ci za nałożenie jednego kosetyku bogatego we wszystkie potrzebe jej składniki, zamiast bombardowanie jej kilkoma średniej jakości produktami.

Minimalizm kosmetyczny może być przyjemny, skuteczny i bezpieczny. Zakłada umiar, cierpliwość, umiejętność dokonywania wyborów, powstrzymanie się przed potrzebą ciągłego szukania nowości. Po wdrożeniu minimalizmu kosmetycznego poczujesz się wolna, poczujesz, że masz więcej kontroli nad swoją pielęgnacją i masz też więcej czasu na samą troskę o siebie o swoją skórę. Następnym korkiem może być minimalizm w życiu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here