Klasyczne maszynki na żyletki – jak używać?

0
916
klasyczne maszynki na żyletki, less waste
fot. pexels.com

Klasyczne maszynki na żyletki – wielorazowa alternatywa dla plastikowych maszynek

Golenie często jest dla kobiet mało przyjemną koniecznością. Szybko tępiące się plastikowe maszynki irytują, a o zacięcia nie jest trudno. Ale możesz stworzyć z tej czynności rytuał, wypełniony chwilami relaksu. Dodatkowo zadbasz o środowisko i sprawisz, że Twoja pielęgnacja w duchu less waste będzie bardzo ekologiczna! Wybierz klasyczne maszynki na żyletki jako alternatywę dla plastikowych maszynek.

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej maszynki. Zamiast nowoczesnych maszynek, wypróbuj klasyczne maszynki na żyletki. Takie, których używali nasi ojcowie i dziadkowie jeszcze przed epoką zalewającego nas plastiku i jednorazówek. To maszynki na żyletki, wykonane ze stali nierdzewnej, których można używać przez wiele lat, a nawet całe życie. Znakomicie sprawdzą się do depilacji każdego obszaru kobiecego ciała. Ponadto są ekologiczne, ekonomiczne i delikatniejsze dla skóry. A dodatkiem jest aspekt estetyczny – te współczesne są naprawdę piękne i dobrze prezentują się na łazienkowej półce!

Klasyczne maszynki na żyletki – zalety

  • staranny projekt i eleganckie wzornictwo
  • najwyższa jakość i doskonale dobrane materiały
  • świetne zbalansowanie maszynki zapewnia precyzyjne golenie każdej części ciała
  • zaskakujące efekty golenia i depilacji – skóra jest widocznie mniej podrażniona i o wiele gładsza
  • korzyść ekonomiczna – wieloletnie użytkowanie maszynki na żyletki jest tańsze od ciągłego kupowania i wyrzucania jednorazówek, solidny i trwały produkt, który posłuży lata
  • przyjazna dla środowiska: wybór maszynki wielorazowej to ograniczenie wytwarzania odpadów z tworzyw sztucznych, zgodne z popularną i słuszną ideą less waste
  • duża dostępność wymiennych ostrzy

Czym się kierować przy wyborze maszynki na żyletki?

less waste, wielorazowe maszynki
fot. pixabay.com

Klasyczne maszynki na żyletki z zamkniętym czy otwartym grzebieniem

Cała filozofia maszynek wielorazowych zawarta jest w ich prostocie. Maszynka składa się dokładnie z 4 części: rączki, dwóch elementów głowicy i żyletki. Żyletkę umieszcza się samodzielnie pomiędzy elementy głowicy, a całość skręca z rączką. Po kilku sekundach maszynka jest gotowa do użycia.

Nie musisz obawiać się ran i podrażnień po depilacji z użyciem klasycznej maszynki na żyletki. Odpowiednio dobrany model i marka zapewnią Ci bezpieczeństwo i wygodę. Jakość maszynki ma tutaj spore znaczenie i wpływ na jakość golenia! Konstrukcja głowicy to najważniejszy element każdej maszynki do golenia. Od tego, czy posiada ona otwarty czy zamknięty grzebień  zależy nie tylko efektywność golenia, ale i wygoda użytkownika.

Zamknięty grzebień oznacza, że klasyczna maszynka na żyletki jest bezpieczna dla skóry nawet przy częstym goleniu. Ostrze żyletki jest w niej zabudowane co redukuje ryzyko zacięcia. Dolna część głowicy stanowi jedną całość i umożliwia prawidłowe napięcie skóry z zarostem, zapewniając płaską powierzchnię golenia. Ruch maszynki jest dzięki temu precyzyjny, co umożliwia skuteczne ścinanie zarostu i tym samym redukcję  podrażnień skóry.

Maszynki z zamkniętym grzebieniem znakomicie nadają się do codziennego golenia i są delikatniejsze dla skóry. Stosowanie takiego typu maszynki sprawia, że skóra jest mniej podrażniona i o wiele gładsza!

Jest wiele kobiet, które swoją przygodę z klasyczną maszynką na żyletki zaczęły od tych po ojcach i dziadkach. Niestety w większości posiadają one otwarte grzebienie.

Dawne maszynki z otwartym grzebieniem mają zakończenie dolnej części głowicy kształtem przypominające grzebień, dzięki czemu możliwe jest rozczesanie i naciągnięcie włosów zarostu w momencie golenia. Ten rodzaj maszynki został wynaleziony na początku XX wieku. Był skierowany głównie do mężczyzn o obfitym zaroście. Maszynki z otwartym grzebieniem są z reguły również bardziej agresywne od ich delikatniejszych odpowiedników z zamkniętym grzebieniem.

Klasyczne maszynki na żyletki – jak używać

less waste, wielorazowe maszynki
fot. pixabay.com

Przede wszystkim bezpieczeństwo

    • Maszynkę, żyletki i wymienne wkłady zawsze przechowuj z dala od dzieci.
    • Chwytaj i nakładaj żyletkę trzymając ją palcami za krótsze boki.
    • Maszynkę z zamontowaną głowicą i żyletką w środku zawsze podnoś i używaj trzymając za rączkę.

Jeśli używasz maszynki po ojcu lub dziadku

    • Upewnij się, że maszynka jest czysta, bez rdzy, czy uszkodzeń oraz odpowiednia do częstego golenia niezbyt gęstego owłosienia.
    • Pamiętaj, że mężczyźni najczęściej korzystają z maszynek z otwartym grzebieniem, a takie maszynki są z reguły bardziej agresywne – przeznaczone do męskiego zarostu, gęstej brody, sztywnych i twardych włosków.

Konserwacja i utrzymanie czystości

    • Maszynka posłuży Ci wiele lat, jeśli będziesz odpowiednio o nią dbać. Zaleca się, aby po każdym użyciu rozkręcić maszynkę, położyć np. na czystą bawełnianą ścierkę lub ręcznik i pozostawić do wyschnięcia.
    • Absolutnym minimum przy częstym używaniu maszynki jest delikatne rozkręcenie i przepłukanie głowicy z żyletką.
    • Możesz zaopatrzyć się w uchwyt lub stojaczek na maszynkę, który ułatwi odparowanie wody ze szczelin.
    • Ważna jest regularna wymiana żyletek. Ich koszt to około 10 zł za 10 sztuk, a żyletka służy zwykle dłużej, niż ostrze maszynki plastikowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here