Wyjątkowe wakacje w Nowej Zelandii

0
1475
Wyjątkowe wakacje w Nowej Zelandii

Biura podróży oferują obecnie mnóstwo opcji wycieczkowych. Właściwie nie ma chyba zakątka na tym świecie, gdzie nie dałoby się pojechać na wakacje. Większość z nas wybiera dość oczywiste punkty wycieczkowe w Europie, północnej Afryce, ostatnio modne są też wyjazdy do różnych państw azjatyckich. Są też jednak inne, bardzo ciekawe opcje spędzenia wakacji. Nowa Zelandia – wycieczki po tym wciąż egzotycznym dla nas kraju są również dostępne.

W Nowej Zelandii możesz spotkać wiele wspaniałych rzeczy, które dostarczą ci niezapomnianych wrażeń. Nowa Zelandia to kraj ciekawy pod względem geologicznym. Możesz spotkać się tam z gejzerami i gorącymi źródłami, które stanowią ogromną atrakcję turystyczną i zapewniają relaks. Nowa Zelandia słynie też z przepięknej przyrody, fauny i flory, bardzo dla nas egzotycznej. To kraj który od tysięcy lat jest odseparowany na wyspach, zatem rośliny i zwierzęta są tam wyjątkowe i odmienne od tych w innych rejonach świata.

Jeżeli jesteś miłośnikiem przyrody, kochasz obserwacje zwierząt – ten kraj jest dla ciebie. Nowa Zelandia jest również nazywana stolicą sportów ekstremalnych. Jest to bowiem miejsce, gdzie możesz doznać adrenaliny korzystając ze sportów ekstremalnych, są tu ku temu idealne warunki – ekstremalne spływy kajakowe, skoki na bungee i wiele, wiele innych atrakcji. Poza tym jest wiele miejsc, gdzie możesz po prostu spędzić czas aktywnie, dużo chodząc po pięknych miejscach, niekoniecznie poddając się ekstremalnym doznaniom.

Dla koneserów kultury i stylu życia też znajdzie się nie lada gratka – wart zgłębić historię i kulturę rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii, czyli Maorysów, którzy stanowią w tym kraju odrębną grupę i zachowali swój język, kulturę, kuchnię i obyczaje. Kultura maoryska to coś, co koniecznie trzeba poznać przyjeżdżając na wczasy do tego pięknego kraju. No i wreszcie wielka atrakcja dla wszystkich fanów Tolkiena i wszystkiego co związane z książkami i filmami związanymi z Władcą Pierścieni. W końcu to w tym kraju nakręcono zdecydowaną większość kadrów z filmów „Władca Pierścieni” oraz „Hobbit”. To dzięki temu krajowi te filmy są pełne tak wspaniałych, zapierających dech w piersi widoków.

Klimat w Nowej Zelandii jest bardzo łagodny, nie ma tu raczej ekstremalnych wahań temperatur. To idealne miejsce na wakacje, jeśli chcemy odpocząć od zimowej aury w Europie, bo gdy u nas trzyma mróz i zima, w tamtej sferze klimatycznej trwa właśnie lato i można wybrać się tam na plażowanie nad oceanem. Poza tym ciekawym jest, że Nowa Zelandia ma bardzo czyste powietrze, dlatego też promienie słoneczne świecą tam bardzo intensywnie.

Podsumowując, Nowa Zelandia to przepiękny, wspaniały kraj, który niewątpliwie jest wart odwiedzenia. Niewielu Polaków odwiedza go ze względu na koszty takiej wycieczki, które wahają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych w górę. Niemniej, jeśli dysponujesz środkami na taki wczasy, jesteś żądny przygód i odwiedzenia miejsca, które mało z twoich znajomych poznało, Nowa Zelandia – wycieczki po tym kraju, niezapomniane i wspaniałe, czekają na ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here