Metalowe słomki – zalety i użytkowanie

0
627
metalowe słomki, less waste
fot. pexels.com

Metalowe słomki – zalety i użytkowanie

W dobie dużej świadomości dbania o środowisko coraz więcej osób decyduje się na metalowe słomki zamiast ich plastikowych odpowiedników. Wynika to przede wszystkim z chęci dbania o środowisko i życia w duchu less waste, ale również i oszczędności pieniędzy. Niektórzy jednak uważają, że metalowe słomki mają negatywny wpływ na smak napojów. Może się tak dziać w przypadku słomek wyprodukowanych ze słabej jakości materiałów. Dlatego należy pamiętać, aby wybierać słomki wykonane ze stali nierdzewnej o wysokich parametrach, ponieważ nie akumulują one smaków ani zapachów.

Metalowe słomki stały się popularne również dzięki swojemu wyglądowi. Bardzo ładnie się prezentują, dlatego są tak chętnie wykorzystywane podczas różnych przyjęć. Sklepy internetowe oferujące ekologiczny asortyment zadbały o możliwość dużego wyboru słomek. Metalowe słomki możecie kupić pojedynczo lub w komplecie.W trakcie produkcji słomek ma miejsce barwienie metodą galwanizacji, co sprawia, że słomki są dostępne w różnych kolorach. Największym zainteresowaniem cieszą się słomki tęczowe, ponieważ ładnie się mienią i wyglądają niepowtarzalnie. Oprócz koloru słomki możesz też wybrać kształt oraz grubość stalowych elementów.

Metalowe słomki są też stabilne – w przeciwieństwie do tych wykonanych z plastiku, nie załamują się i nie blokują. Specjalna stalowa budowa ułatwi natomiast naginanie rurki w dowolnym kierunku. Większość modeli jest składana, przez co nie zajmuje dużo miejsca. Można  je więc zabrać ze sobą wszędzie : do szkoły, pracy czy do restauracji. Sklepy oferują również opakowania i torby wykonane z biodegradowalnej bawełny, do których możesz włożyć słomkę i zabrać ją ze sobą. Te ekologiczne opakowania można poddawać recyklingowi. Sprawdzą się tak samo dobrze, lub nawet lepiej niż plastikowe reklamówki.

Metalowe słomki do napojów mają wiele zalet, dzięki którym okazują się lepsze od ich plastikowych odpowiedników.

Metalowe słomki – Ochrona środowiska

metalowe słomki, less waste
fot. pexels.com

Niepodważalnie najważniejszą zaletę używania metalowych słomek do napojów stanowi ochrona środowiska. Nie wpływają one negatywnie na przyrodę, ponieważ podczas ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie bezpieczne materiały. W składzie produktów nie znajdują się żadne toksyczne związki, dzięki czemu nie zagrażają środowisku naturalnemu. Ponadto metalowe słomki mogą być stosowane wielokrotnie, dlatego nie powodują wytwarzania zbędnych odpadów. Ich recykling jest bardzo prosty, więc nawet po ich wyrzuceniu nie trzeba się obawiać o środowisko.

Oszczędność pieniędzy

Możliwość wielokrotnego używania metalowych słomek, przekłada się także na dużą oszczędność pieniędzy. W przeciwieństwie do jednorazowych słomek plastikowych, produkty wykonane ze stali można wykorzystywać wiele lat. Łatwo utrzymać je w czystości i zachować higienę. Można myć je w zmywarce oraz wyparzać w wysokich temperaturach.

Wśród zalet metalowych słomek do napojów należy również wymienić to, że są niewielkie, dlatego bez problemu można zabrać je wszędzie ze sobą.

Duża wygoda

Istotny atut metalowych słomek do napojów stanowi to, że są trwałe, mocne i sztywne. Produkowane są ze stali nierdzewnej, która jest pokryta tytanową powłoką. Takie wykonanie sprawia, że metalowe słomki wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a także na szkodliwe działanie rdzy. W przeciwieństwie do słomek plastikowych są stabilne i nie niszczą się pod wpływem napojów, także tych o wysokiej temperaturze. Metalowe słomki wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej nie zmieniają rownież smaku napojów.

metalowe słomki, ekologia
fot. pexels.com

Decydując się na metalowe słomki wielorazowe i inne ekologiczne opakowania troszczysz się o środowisko i ograniczasz ilość plastikowych odpadów zanieczyszczających ekosystem.

Ekologiczne produktydo napojów, które są wielokrotnego użytku, są przyjazne dla przyrody, ale i właściciela metalowej rurki. Dzięki temu, że można ją składać, jest wygodna w przechowywaniu i łatwa w przenoszeniu. Używając wielorazowej słomki metalowej robisz niewielki, ale ważny krok w kierunku zminimalizowania występowania plastikowych odpadów na planecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here