Koreańska pielęgnacja – na czym polega?

0
914
koreańska pielęgnacja, uroda
fot. pexels.com

Koreańska pielęgnacja – na czym polega?

Wszyscy, którzy interesują się tematyką urody, na pewno słyszeli już o 10 krokach azjatyckiej pielęgnacji. U wielu osób, zwłaszcza u zwolenników idei skip care, pojawia się jednak wiele wątpliwości. Koreańska pielęgnacja jest bardzo przekonująca i pozwala odpowiedzieć na wszystkie potrzeby cery. Warto jednak zaplanować ją rozsądnie i przyjrzeć się składom kosmetyków, które do rytuału wykorzystujemy.

koreańska pielęgnacja, uroda
fot. pexels.com

Koreańska pielęgnacja – jak często wykonywać?

Fanki minimalistycznej pielęgnacjizapytają: jak znaleźć na to czas? Na co dzień nie mamy go wiele na dbanie o siebie, a co dopiero kiedy mowa o poświęceniu takiej uwagi jedynie twarzy. Jednak 10 kroków koreańskiej pielęgnacji to tylko wskazówka jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy i w jakiej kolejności nakładać produkty. Każdy powinien wybrać dla siebie te kroki, które najbardziej mu odpowiadają.

Koreańska pielęgnacja – Krok 1 – demakijaż olejami

Pierwszy etap oczyszczania ma za zadanie usunąć z twarzy wszelkie zabrudzenia, nadmiar sebum, makijaż i wszystko, co zebrało się na niej w ciągu dnia. Demakijaż najlepiej wykonać przy użyciu olejku, pasty, mleczka, emulsji, żelu lub płynu micelarnego.

Koreańska pielęgnacja – Krok 2 – oczyszczanie kosmetykiem myjącym na bazie wody

Drugi etap to właściwe oczyszczenie skóry. Myjemy twarz delikatnym, naturalnym kosmetykiem na bazie wody, aby dokładnie oczyścić skórę z resztek oleju i zanieczyszczeń. Po tym etapie mamy pewność, że skóra jest czysta.

Koreańska pielęgnacja – Krok 3 – złuszczanie peelingiem

Bardzo ważne w pielęgnacji każdego rodzaju skóry jest regularne oczyszczanie z martwego naskórka, który zanieczyszcza skórę i zatyka ujścia porów. Pamiętaj, aby rodzaj produktu złuszczającego powinien być dostosowany do rodzaju cery.

Koreańska pielęgnacja – Krok 4 – tonizowanie

Tonizowanie, czyli przywracanie skórze prawidłowego pH jest nieodłącznym elementem rutyny pielęgnacyjnej. Do tego kroku wystarczy, że odrobiną toniku lub hydrolatu spryskasz bezpośrednio skórę twarzy lub przetrzesz ją nasączonym wacikiem.

Koreańska pielęgnacja – Krok 5 – esencja do twarzy

W tym kroku zaczynamy nawilżanie. Wiele osób uważa, że dobrze nawilżona skóra jest zdrowsza i ma lepszy wygląd. Esencja to produkt o lekkiej formule i płynnej konsystencji, ale o składzie obfitującym w dobroczynne substancje aktywne.

Koreańska pielęgnacja – Krok 6 – serum, ampułka lub koncentrat do twarzy

Serum to intensywnie skoncentrowany produkt, bardziej treściwy niż esencja. Jest ukierunkowane na konkretny problem skórny np. spłycenie zmarszczek lub rozjaśnienie przebarwień. Serum wzmacnia i uzupełnia codzienną pielęgnację oraz w zależności od zawartych w nim składników rozwiązuje wiele wyzwań pielęgnacyjnych. Często jedno serum potrafi rozwiązać kilka problemów, dlatego są to tak unikatowe formuły.

Koreańska pielęgnacja – Krok 7 – maseczki

koreańska pielęgnacja, maseczki, uroda
fot. pexels.com

Maseczki to kosmetyki, które obok serum mają najwyższe stężenie substancji aktywnych i najsilniejsze właściwości pielęgnacyjne. Koreanki stawiają na maseczki w płachcie, które dobrze przylegają do skóry, nie pozwalając substancjom aktywnym „ulotnić się”. Po zdjęciu maseczki pozostałą na twarzy esencję możemy wklepać w skórę.

Koreańska pielęgnacja – Krok 8 – krem pod oczy

Kolejny krok to zdecydowanie pozycja obowiązkowa codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Skóra wokół oczu jest cienka, bardzo delikatna, wrażliwa. Dlatego też potrzebuje specjalnego traktowania.

Rolą kremu pod oczy jest silne nawilżenie, przeciwdziałanie zmarszczkom, ochrona, rozświetlenie oraz zniwelowanie obrzęków i cieni pod oczami.

Koreańska pielęgnacja – Krok 9 – krem nawilżający

Dopiero pod koniec tego rytuału pojawia się krem. Sam krem również potrafi dostarczyć skórze niezbędnych substancji, ale zastosowany w duecie z serum zatrzymuje wszystkie składniki aktywne w skórze. Krem do twarzy działa bardziej powierzchniowo niż serum, dlatego oba te produkty doskonale się uzupełniają.

Koreańska pielęgnacja – Krok 10 – ochrona przeciwsłoneczna

Ochrona przeciwsłoneczna to ostatni krok w koreańskiej pielęgnacji. Krem SPF chroni nas przed poparzeniami słonecznymi, przebarwieniami, fotostarzeniem i znacząco opóźnia powstawanie zmarszczek.

Czy 10 kroków pielęgnacji jest dla mnie?

Zasady rytuału pielęgnacji azjatyckiej są bardzo przemyślane i przekonujące. Z całej koncepcji warto wybrać to, co służy naszej skórze najlepiej i dostosować cały ten plan do rodzaju skóry i jej aktualnych potrzeb. 10 kroków to jedynie wskazówka, jak możemy zbudować naszą rutynę pielęgnacyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here