Zalety jednodniowych soczewek kontaktowych

0
1402
Zalety jednodniowych soczewek kontaktowych

Jednodniowe soczewki kontaktowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób na stałe potrzebujących korygowania wad wzroku. Wygodne w użyciu, higieniczne i bezpieczne dla oczu, soczewki jednodniowe mają również ceny porównywalne ze szkłami o dłuższej przydatności do użycia, co powoduje, że ich kupno jest rozsądnym wyborem dla wielu osób z wadami wzroku. Jakie są jeszcze inne zalety soczewek jednodniowych?

Co to są soczewki jednodniowe?

Soczewki kontaktowe jednodniowe to produkt korygujący wady wzroku, do jednorazowego użytku. Soczewki tego typu są bezpieczne dla oczu, w pełni higieniczne i nie wymagają stosowania sterylnych opakowań do ich przechowywania oraz płynów dezynfekujących i czyszczących. Soczewki jednodniowe wyrzucamy po prostu po jednym dniu użycia do kosza, a następnego dnia zakładamy nową parę.

Dzięki wykonaniu z nowoczesnych materiałów silikonowo-hydrożelowych, soczewki jednodniowe charakteryzuje wysoka przepuszczalność tlenu oraz uwodnienie, co powoduje, że działają one jak naturalny filtr łzowy. Nawet stosując je w warunkach powodujących przesuszanie powierzchni oka, typu praca w pomieszczeniach klimatyzowanych bądź długie godziny przed monitorami, nie mamy pod koniec dnia poczucia dyskomfortu i podrażnienia oczu. U osób noszących soczewki jednodniowe znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia infekcji rogówki, powodowanych przez osadzające się na soczewkach osady białkowe. Praktycznie nie cierpią one również na zaczerwienienie czy pieczenie spojówek – poznaj nasze soczewki na: https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych

Dla kogo przeznaczone są soczewki jednodniowe?

Soczewki kontaktowe do jednorazowego użytku marki Acuvue mogą obecnie kupić osoby z praktycznie każdą wadą wzroku: krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem czy prezbiopią (starczowzrocznością). Ich kolejną zaletą jest właśnie uniwersalność. Soczewki jednodniowe dostępne są jako szkła sferyczne, toryczne oraz progresywne. Sprawia to, że każdy, niezależnie od korygowanej wady wzroku i jej wartości, będzie czuł się w soczewkach jednodniowych komfortowo i pewnie, dbając o zdrowie swoich oczu.

Soczewki do jednorazowego użytku polecane są szczególnie osobom o bardzo wrażliwych oczach lub alergikom. Jednorazowe soczewki są bowiem dużo bardziej higieniczne. Nie ma przy nich ryzyka utraty sterylności pojemnika, w którym przechowywane są soczewki dwutygodniowe lub miesięczne. To także wygodne rozwiązanie dla osób wybierających się w podróż. Nie muszą one zabierać ze sobą całego zestawu do czyszczenia i pielęgnacji soczewek, ani martwić się, w jakich warunkach je zdejmą. Po prostu każdego dnia będą mogły użyć nowych, sterylnych soczewek i cieszyć się komfortem ich noszenia.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/enklawaurody.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here