Jak bezpiecznie kupić zegarek w internecie?

0
767
zegarek, modny zegarek
fot. pexels.com

Jak bezpiecznie kupić zegarek w internecie?

Produkty z wyższych półek cenowych takie jak biżuteria, samochody i markowe sprzęty nadal wolimy kupować w stacjonarnych sklepach danej marki. Zegarek męskilub damski jest również jednym z takich produktów. Nie da się jednak ukryć, że często sklepy stacjonarne dysponują ograniczonym asortymentem. Wtedy z pomocą przychodzą sklepy internetowe wyróżniające się szeroką ofertą zegarków na każdą okazję!

Zegarek kupiony w internecie

zegarek, internet
fot. pixabay.com

Kupno drogich rzeczy przez Internet od dawna wzbudza kontrowersje. Tak jest także w przypadku zegarków. Wydając niemałe kwoty chcemy mieć pewność, że zakupy są bezpieczne, a zegarek oryginalny.

Co konsumentów niepokoi najbardziej?

 • Możliwość otrzymania podróbki
 • Utrata pieniędzy ponieważ towar, nie zostanie wysłany,
 • Utrata danych osobowych bądź środków z karty kredytowej.

O ile ostatniej z obaw może zaradzić profesjonalna bramka płatnicza i certyfikat SSL, o tyle dwie pierwsze obawy bywają uzasadnione. Nieuczciwi sprzedawcy w Internecie działają znacznie śmielej niż stacjonarnie myśląc, że w sieci mogą pozostać anonimowi. Ważne jest więc, aby poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z regulaminem zakupów, sprawdzenie danych firmy i przeczytanie polityki zwrotów i reklamacji.

Autoryzowany sklep czy portal aukcyjny?

Konsumenci decydujący się na zakup zegarka w internecie mają do wybory portal aukcyjnylub sklep internetowy.

Serwisy oferujące aukcje często nie ponoszą odpowiedzialności za bezpieczeństwo transakcji, o które musisz zadbać sam.  Możliwość sprawdzenie oryginalności w przypadku zakupów internetowych jest mocno ograniczona. Kupując zegarek z drugiej ręki rozważ konsultację ze specjalistą, który oceni jego autentyczność i stan mechanizmu. Sprzedawca, który nie chce Cię oszukać odpowie na wszelkie pytania i chętnie będzie współpracował. Unikaj aukcji, które dostarczają towar z Chin, mówią otwarcie o replice lub są przesadnie tanie.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jakości czasomierza lub uczciwości sprzedawcy, kup zegarek w autoryzowanym sklepie.

W przypadku tych sklepów renoma marki budowana jest przez lata, a przyciągnięcie klientów na stronę wymaga zapewnienia wysokiej jakości usług. Sprzedawcy chętnie odpowiedzą na pytania o pochodzenie zegarka i opowiedzą o elementach wyróżniających go spośród innych modeli, czego nie doświadczysz w przypadku osób handlujących podrobionymi modelami popularnych zegarków.

Czym oryginalny zegarek różni się od podróbki?

zegarek, zegarek męski
fot. pixabay.com

Jedną z największych obaw, jakie pojawiają się podczas kupowania zegarka w Internecie jest otrzymanie podróbki.

Rozpoznanie podróbki markowego zegarkanie zawsze jest proste, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z danym modelem. Właśnie dlatego swoje zakupy powinieneś rozpocząć od poproszenia o realne i wyraźne zdjęcia produktu, na których zobaczysz wszystkie szczegóły czasomierza. Pamiętaj, że zdjęciami producenta może posłużyć się każdy i nie stanowią one gwarancji oryginalności zegarka. Podczas oglądania przesłanych przez sprzedawcę materiałów zwróć uwagę na:

 • Logo marki oraz wszelkie napisy
 • Jakość wykonania
 • Kraj pochodzenia
 • Obecność znaczników
 • Znaki szczególne

Pamiętaj, że cena nie zawsze jest wyznacznikiem oryginalności. Standardowa cena jest bowiem często wykorzystywana do tego, by oferta nie wzbudzała podejrzeń.

Zegarek z autoryzowanego sklepu

Zdecydowanie bardziej bezpiecznym wyborem będzie autoryzowany sklep z zegarkami. Nawet jeśli natkniemy się na promocyjną cenę, nie musimy martwić się o oryginalność zegarka. Co jeszcze możemy zyskać kupując zegarek u autoryzowanego sprzedawcy?

 • Dokumenty potwierdzające oryginalność zegarka i certyfikaty,
 • serwisowanie zegarka bezpośrednio w oficjalnej serwisie marki zegarka,
 • instrukcję obsługi w języku polskim,
 • gwarancję producenta często z możliwością przedłużenia,
 • dostęp do licznych elementów zamiennych dla danego modelu,
 • bezpłatne, profesjonalne doradztwo ekspertów.

Zakupy zaś w taki sklepie są wspierane również od strony technicznej. Bezpieczeństwo transakcji zapewniają bramki płatnicze i certyfikaty SSL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here