Bioceluloza – Maski w płachcie z biocelulozy

0
1196
bioceluloza, maski w płachcie
fot. pexels.com

Maski w płachcie z biocelulozy

bioceluloza, maski w płachie, domowe spa
fot. pexels.com

Już od kilku lat maski w płachcienie tracą na swojej popularności. Przybyły do nas za sprawą 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, a jednym z etapów są maseczki w płachcie, czyli kawałek tkaniny nasączony odżywczą esencją. Najlepiej sprawdzają się naturalne materiały, zwłaszcza bioceluloza, której używa się przede wszystkim podczas zabiegów medycznych. Dlaczego maski z biocelulozy są najskuteczniejsze?

Maski mają wiele właściwości. Na rynku znajdziemy nawilżające, wybielające, ujędrniające, oczyszczające, kolorowe, pachnące, z zabawnymi nadrukami. Większość kobiet myśli, że jedyną różnicą są kolory lub mieszanki składników odżywczych. Jednak duże znaczenie może mieć materiał którego użyto do wyprodukowania maski. Otóż okazuje się, że istnieje specjalny rodzaj masek w płacie, których niezwykłe właściwości wynikają z materiału. Jest to bioceluloza

Bioceluloza – co to takiego?

Bioceluloza jest znana i wykorzystywana w medycynie od ok. 20 lat. Jest ona nietoksycznym biomateriałem odznaczającym się wysoką porowatością, biokompatybilnością, podatnością na modyfikacje oraz dużą czystością. Ta biotechnologiczna celuloza wytwarzana jest przez bakterie, podczas procesu fermentacji. Co ciekawe, dzięki temu jej produkcja jest bardzo przyjazna dla środowiska. Nic więc dziwnego, że biocelulozę wykorzystuje się w różnych dziedzinach: od przemysłu tekstylnego i papierniczego, poprzez ekologię, aż po kosmetologię i medycynę. Zwłaszcza ta ostatnia wiele zawdzięcza temu naturalnemu polimerowi. W medycynie bioceluloza nazywana jest „substytutem skóry”. Już 20 lat temu wykorzystywano ją w implantologii do rekonstrukcji naczyń krwionośnych, chrząstek ucha czy nosa. Dzięki swojej nano-włóknistej budowie jest idealnym środowiskiem do regeneracji skóry czy leczenia ran poparzeniowych.

Bioceluloza – właściwości

Nano-porowatość sprawia, że celuloza jest doskonałym nośnikiem substancji odżywczych. Jednocześnie jest efektywną barierę chroniącą przed zakażeniem zewnętrznym, a dodatkowo jest nietoksyczna, hipoalergiczna i dobrze tolerowana przez ludzką skórę. Bioceluloza jest odpowiednia nawet dla osób o cerze wrażliwej czy atopowej. Zapewnia wymianę gazową z otoczeniem, pozwala naszej skórze oddychać. W dodatku porowata struktura sprawia, że tkanina dopasowuje się do wszystkich nierówności skóry, a dzięki temu, że idealnie do niej przylega, może dobrze ją chronić i wspomagać wchłanianie składników aktywnych.

Bioceluloza czy bawełna

bioceluloza, maski w płachcie, domowe spa
fot. pexels.com

W kosmetyce z właściwości biocelulozy korzystają przede wszystkim zabiegi premium. Poprzez trójwymiarową strukturę włókien może ona utrzymać w sobie bardzo duże ilości wody (do 200-krotności swojej masy), które stopniowo uwalniane są do skóry. Dzięki temu otrzymujemy efekt maksymalnego nawilżenia skóry. Duża kompatybilność komórkowa pomiędzy ludzką skórą a biocelulozą sprawia, że maska biocelulozowa jest lepszym transporterem aktywnych substancji niż ta klasyczna z bawełny. Unikatowa budowa tego włókna sprawia, że materiał doskonale przylega do powierzchni, tworząc tzw. drugą skórę, a to skutkuje lepszą absorpcją substancji aktywnych w każdej, nawet najmniejszej zmarszczce. To jednak nie koniec długiej listy zalet, jakie posiada bioceluloza. Maska biocelulozowa ma dodatkową zdolność chłodzenia, czyli natychmiastowo odświeża, koi, łagodzi podrażnienia i redukuje opuchnięcia. Dzięki swojemu turbo-działaniu maski biocelulozowe klasyfikuje się jako „zabieg bankietowy”, dający ekspresowy, spektakularny efekt.

Maski w płachcie bywają wytwarzane z różnego rodzaju materiałów: syntetycznych (takich jak poliamid i poliester) oraz wykonywanych z naturalnych składników (np. wiskozy). Do tych drugich należy również bioceluloza, która stanowi najlepszy surowiec do tego typu produktów. Jej specyficzna struktura sprawia, że substancje odżywcze są wchłaniane przez skórę z maksymalną efektywnością. Zmniejsza się widoczność porów, cera staje się elastyczna, ujędrniona, wygładzona i nawodniona, a jej koloryt ulega wyrównaniu. Maski oraz procedury kosmetologiczne z wykorzystaniem biocelulozy silnie dotleniają i nawilżają cerę, dzięki czemu efekt jest widoczny gołym okiem.

Bioceluloza jest bardzo wszechstronnym materiałem. Wykorzystuje się ją w wielu dziedzinach. Maski w płachcie wykonane z tej tkaniny należą do najskuteczniejszych kosmetyków tego typu. Jeżeli zależy nam na spektakularnych, widocznych gołym okiem efektach – warto sięgnąć właśnie po te wykonane z biocelulozy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here