Pędzle do makijażu, na które warto zwrócić uwagę

0
314
Pędzle do makijażu

Pędzle do makijażu to niezbędne podstawowe akcesoria, które pomagają w przygotowaniu odpowiedniego makijażu. Jest niezwykle ważne, aby wybrać je zgodnie z ich przeznaczeniem, co pozwala na uzyskanie najlepszych efektów i ułatwia oraz przyspiesza codzienne nakładanie kolorowych kosmetyków. Po jakie warto zatem sięgnąć?

Pędzle sztuczne i naturalne

Pierwsze nad czym zastanawia się wiele osób podczas wybierania pędzli do makijażu, to ich włosie. Możemy sięgnąć zarówno po akcesoria wyposażone we włosie sztuczne, jak i naturalne.

Naturalne włosie zazwyczaj pochodzi z futra borsuków, łasic, kóz, kucyków albo koni. Jeśli ktoś jest uczulony na zwierzęcą sierść, nie powinien ich używać. Ważną cechą tych pędzli jest wysoka porowatość, która sprawia, że kosmetyki, zwłaszcza mokre, bardzo głęboko w nie wnikają – to z kolei może powodować szybsze ich zużywanie. Dlatego naturalne pędzle są przede wszystkim dedykowane kosmetykom suchym. Co więcej, wymagają dokładnego mycia i pielęgnacji, by zawsze pozostały tak samo ładne i skuteczne w nakładaniu kosmetyków. Oferują jednak bardzo delikatne, przyjazne nawet dla wrażliwej skóry włosie i precyzję nakładania kosmetyków.

Z kolei syntetyczne pędzle do makijażu najczęściej wykonane są z włókien nylonowych lub poliestrowych. Nie mają potencjału uczulającego, dlatego są polecane alergikom. Nie są zbyt mocno porowate, co sprawia, że nie wsiąka w nie zbyt dużo kosmetyku. Dzięki temu idealnie sprawdzają się do nakładania kosmetyków mokrych i są łatwiejsze w czyszczeniu. Warto zwrócić też na nie uwagę, jeśli pragniemy żyć zgodnie z zasadami wegańskimi, ponieważ w żaden sposób nie powodują krzywdy zwierząt. Niestety mogą być nieco twardsze od włókien naturalnych, co w przypadku bardzo wrażliwej skóry nie jest korzystne.

Podstawowe pędzle do makijażu twarzy

Decydując się na wykonywanie makijażu za pomocą pędzli, warto przede wszystkim zaopatrzyć się w podstawowy zestaw, pozwalający na nakładanie podkładu i pudru, czyli dwóch najczęściej stosowanych na co dzień kosmetyków.

Pędzel do podkładu powinien być płaski i zbity, dzięki czemu pozwoli na dobre wybieranie kosmetyków z pudełeczka, zwłaszcza tych w kremie, musie lub półpłynnych. Jednocześnie pomoże w bardzo równomiernym rozprowadzeniu ich na twarzy i w dobrym wtopieniu w skórę. Dzięki temu uzyskany efekt będzie nie tylko bardzo równy, ale też świetnie zamaskuje niedoskonałości.

Pędzel do pudru powinien mieć z kolei zaokrąglony kształt, dzięki któremu łatwo będzie wybrać zarówno kosmetyki w kamieniu, jak i sypkie. Dodatkowo, taki kształt pędzla do pudru umożliwia jego bardzo równe nakładanie w sposób niezbyt obfity, co pomaga w uzyskaniu naturalnego wyglądu. Warto przy tym sięgnąć po pędzel, który jest gęsty, a jego włosie unosi się i rozkłada dopiero na twarzy, nie podczas nabierania kosmetyku. W przypadku pudru sypkiego można również zdecydować się na większy, nieco luźniejszy pędzel, z którego następnie otrząsamy nadmiar kosmetyku.

Pędzelki do makijażu oczu

Kolejnymi ważnymi pędzelkami są te, które służą do nakładania cieni do powiek. Warto zdecydować się w pierwszej kolejności na trzy, które pomogą w ich precyzyjnym aplikowaniu. Pierwszy jest w kształcie języczka i służy do nakładania neutralnej bazy, jak również kolorowych cieni do powiek w środkowej części powieki lub wewnętrznym kąciku. Płasko ścięty pędzelek pomoże nanieść je z kolei na zewnętrzny kącik powieki. Puchaty pędzelek do blendowania to z kolei niezbędne akcesorium do mieszania kolorów i tworzenia na powiece delikatnych, eleganckich przejść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here