Elektroniczna recepta

0
710
Elektroniczna recepta

E-recepta jest świetnym rozwiązaniem w momencie, gdy potrzebujesz pilnie swojego leku, a nie ma ma możliwości zapisania się do lekarza w zwykłym gabinecie lekarskim. W obecnych czasach powstaje więcej platform internetowych, które działają 24 godziny na dobę, co pozwoli nam na zdobycie recepty o każdej porze, bez wychodzenia z domu.

Czym jest oraz jak działa elektroniczna recepta?

Recepta online jest elektronicznym odpowiednikiem standardowej recepty wystawianej przez lekarza. Każda z nich posiada unikalny kod, który będzie niezbędny do jej realizacji. E-recepty posiadają wszystkie najważniejsze elementy, które zawarte są na recepcie wypisywanej przez lekarza. Należy wspomnieć, że od 8 stycznia 2020 r. wszyscy lekarza mają obowiązek wystawiania elektronicznych recept, a co za tym idzie nie powinno być żadnych kłopotów z wykonywaniem ich, gdy zamówione zostały przez platformy internetowe. Aby odebrać taką receptę musimy podać farmaceucie kod czterocyfrowy, który otrzymaliśmy SMS-em lub e-mailem albo okazać wydruk informacyjny oraz podać swój numer pesel, co pozwoli na odnalezienie nas w systemie. Recepta u lekarza online ma wiele zalet takich jak:

– Bezpieczeństwo – dzięki temu, że jest ona czytelna możemy być bezpieczni iż lek, który otrzymamy będzie tym właściwym

– Czytelność – bardzo często lekarze nie piszą wyraźnie, a co za tym idzie zdarzały się przypadki że farmaceuci odsyłali pacjentów z niezrealizowaną receptą, ponieważ nie byli w stanie doczytać się pisma lekarza

– Wygoda – e-recepta może zostać wystawiona nie tylko w gabinecie lekarskim, ale również podczas konsultacji telefonicznej lub e-wizycie oraz na licznych platformach internetowych oferujących takie usługi.

– Dostępność- dzięki temu, że e-recepta widnieje w systemie nie trzeba martwić się o to, że możemy zgubić jej papierową wersję. Jest ona dostępna na specjalnej platformie – Internetowe Konto Pacjenta.

Recepta przez internet jest całkowicie legalna, niezależnie od tego czy została otrzymana w gabinecie lekarskim, podczas teleporady, konsultacji online czy poprzez specjalne platformy oferujące te usługi. Większość e-recept ważna jest 30 dni od daty wystawienia, ale lekarz może wydłużyć jej ważność do 365 dni.

Konsultacja medyczna online na e-lekarz24h.pl jest bardzo prosta. Wystarczy tak naprawdę wybrać usługę, która nas interesuje. Przykładami usług oferowanych przez tą platformę są recepta 24h, tabletka ‚dzień po’ e-recepta, tabletki antykoncepcyjne e-recepta czy e-zwolnienie lekarskie 24h. Należy wspomnieć, że wszystkie te usługi są w bardzo przystępnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here